fbpx
מסלול שביל החירות בעיר בוסטון
תוכן עניינים

מסלול שביל החירות בעיר בוסטון – כל האטרקציות והאתרים שאסור לפספס בשביל החירות

מסלול שביל החירות בעיר בוסטוןשביל החירות (או נתיב החירות) נחשב לאחד מהאתרים והאטרקציות החשובים, התיירותיים והאהובים ביותר בבוסטון, וזה לא פלא. מסלול שביל החירות בעיר בוסטון הוא בעורך 5 ק”מ, והוא מסומן היטב על המדרכות והכבישים ברחבי העיר, ע”י לבנים אדומות.

השביל הופך את בוסטון לאחת הערים הכי ידידותיות למשתמש: כדי לראות את המיטב של העיר ואת כל האתרים והמקומות ההיסטוריים והחשובים בהתקוממות נגד הבריטים שהובילו לעצמאות ארה”ב, כל מה שעליכם לעשות הוא ללכת בעקבות האבנים האדומות.

הנתיב נחשב לפארק לאומי היסטורי ולאורך המסלול נמצאים לא פחות מ-16 אתרים חשובים לא רק בתולדות העיר אלא גם בתולדות המדינה, כל ניו אינגלנד וכמובן בארה”ב.

אף ביקור בבוסטון לא שווה בלי ביקור במסלול הזה. אל תשכחו מדי פעם לסטות הצידה מהנתיב כדי לבקר במקומות מעניינים נוספים ויפים הקרובים אליו, כמו שוק קווינסי Quincy Market , אנדרטת השואה המרשימה והמרגשת או בניין העירייה המפורסם – פירוט על כולם תוכלו לקרוא במדריך שלנו על אטרקציות ואתרי חובה בבוסטון.


נקודת ההתחלה תהיה הפארק בוסטון קומון Boston Common שם יש ביתן מודיעין מיוחד המספק מידע ומפות. לא צריך אותם בשביל להסתדר, כי כמו שאמרנו, עליכם רק ללכת בעקבות השביל המסומן בבירור, אך טוב תמיד להצטייד במידע ואינפורמציה על מה בדיוק רואים בכל מקום, מה אסור לפספס ועוד.

לפני שמתחילים, מזכירים לכם שיש עוד המון מדריכים והפתעות על בוסטון שהכנו לכם המאוגדים יחדיו בתוך מדריך לבוסטון באתר שלנו.

טוב, חדל פטפטת – יוצאים לדרך! להלן האתרים במסלול:

בית מדינת מסצ’וסטס State House

בוסטון: המדריך המלא לטיול בבוסטוןמשכן מושל המדינה ובית הנבחרים שלה. מדובר באחד הבניינים המרשימים והיפים ביותר בעיר, לאחד מהסמלים הבלתי מעורערים של בוסטון. הוא נבנה בשנת 1795 ובארכיון שבתוכו נמצאים כמה מהמסכמים החשובים והמעניינים ביותר בארה”ב.

כנסיית רחוב פארק Park St. Church

כנסייה מרשימה שנבנתה בשנת 1809 ושימשה כבית חרושת לאבק שריפה במהלך מלחמת האזרחים בשנת 1912.

בית הקברות גראנרי Granary Burial Ground

מקום הקבורה של אישים רבים הנחשבים לחלומי מלחמת העצמאות של ארה”ב. בין היתר קבורים כאן 3 מחותמי מגילת העצמאות וכמה מהאנשים הבולטים ביותר בהיסטוריה של העיר – פול ריבר (תזכרו את השם הזה, נמשיך לדבר עליו כאן) ופיטר פנוויל.

כדאי לשים לב למצבות הישנות והעתיקות, שידעו ימים טובים יותר, ולדגלי ארה”ב המקשטים את הרחבה.

בית התפילה של המלך King’s Chapel

כנסייה ישנה, יפה ועתיקה שנבנתה בשנת 1754. שימו לב לבית הקברות שליד הכנסייה (כן, עוד בית קברות… כיף איתנו במסיבות) שנחשב לבית הקברות הראשון בבוסטון.

הכניסה לכנסייה בתשלום.

פסל בנג’מין פרנקלין ואתר בית הספר הלטיני של בוסטון

כאן נמצא בית הספר הציבורי הראשון בעיר, ובוסטון מתגאה בו כל כך עד שהוסיפה אותו לאחד מרשימת האתרים שחייבים לבקר במהלך ביקור בשביל החירות.

חנות הספרים אולד קורנר Old Corner Bookstore

בניין שנבנה ב-1712 והיה מקום מפגש על סופרי בוסטון והוגי הדעות שחיו בה במהלך השנים.

בית הישיבות אולד סאות’ Old South Meeting House

בניין שנבנה בשנת 1712 ומזכיר כנסייה. הוא שימש מקום מושבו של המושל הקולוניאלי בזמנו.

אחד המבנים היפים בעיר. כדאי לסטות כאן משביל החירות כדי לטייל באזור שלידו הכולל מלא מסעדות, חנויות (יש פה סניף ענק של PRIMARK!), בתי קפה ועוד. לאחר שנחתם קצת, חזרו למסלול והמשיכו לכיוון בית המדינה הישן.

בית המדינה הישן Old State House

מבנה היסטורי ועתיק בבוסטון, שנמצא בצומת הרחובות וושינגטון ומדינה. נבנה בשנת 1713 והיה מושב בית המשפט הכללי של מסצ’וסטס עד שנת 1798. נחשב לאחד המבנים הציבוריים העתיקים בכל ארה”ב ולאחד מסמלי שביל החופש של בוסטון.

היום הוא משמש כמוזיאון להיסטוריה.

אתר טבח בוסטון Boston Massacre

אין פה כל כך מה לראות – זה פשוט סימון על הרצפה המספר שממש כאן התרחש “טבח בוסטון” –  אירוע אלים בין המתיישבים לבין הבריטים, במהלכם נהרגו חמישה אזרחים על ידי חיילים בריטים.

האירוע נחשב לאירוע מכונן שבישר את מלחמת העצמאות של ארה”ב – לכן הסימון על הרצפה מראה לעומדים כאן שהמלחמה כולה התחילה ממש במקום בו אתם עומדים!Booking.com

פנוויל הול Faneuil Hall

בניין שנבנה ב-1742 במטרה להפוך אותו למקום מפגש ושוק עירוני. הוא משמש כשוק עד היום. מומלץ כאן לסטות מהנתיב של שביל החירות ולבקר בבניין העירייה City Hall המפורסם וכמובן גם בשוק קווינסי Quincy Market המקסים (פירוט עליהם תמצאו כאן) המלא מסעדות, חנויות, פאבים, בתי קפה ועשרות אמני רחוב.

לאחר מכן, חזרו למסלול להמשך הטיול לכיוון בית פול רוויר.

בית פול רוויר Paul Revere House

בית עתיק שנבנה בשנת 1676 ונחשב לבית העתיק ביותר שקיים בבוסטון. כאן התגורר וחי פול רוויר (זוכרים שאמרנו לכם לזכור את השם?) שהיה צורף כסף ידוע אך בזמנו החופשי גם אחד מגיבורי ההתקוממות נגד הבריטים, שהפכו אותו לאחד מגיבורי העיר ולאישים המפורסמים ביותר שבה.

הבית שלו הוא כיום מוזיאון בתשלום.

כנסיית אולד נורת’ Old North Church

הכנסייה העתיקה ביותר בבוסטון שנבנתה ב-1723 ופועלת עד היום. מכאן החלה למעשה ההתקוממות נגד הבריטים. שווה לבקר בחנות המתנות שבה, בהם תוכלו לרכוש מזכרות נחמדות מהעיר הכוללות גם מבנה מיניאטורי של הכנסייה החשובה.

אל תפספסו את פסל פול רוויר הרוכב על סוס שממול הכנסייה – תמונה שהפכה לאחת התמונות האייקוניות של בוסטון, כשמאחוריו נמצאת הכנסייה.

בית הקברות גבעת קופ Copp’s Hill Burying Ground

אנחנו יודעים שכבר כתבנו על 2 בתי קברות כאן, אבל תאשימו את בוסטון בזה, לא אותנו – אנחנו פשוט נותנים לכם מידע על הכל. בית הקברות הזה קיים משנת 1660 ואין טעם להתעכב פה.

כעת תשימו לב שהנתיב ייקח אתכם לצד השני של העיר ועליכם לחצות את גשר צ’רלסטון לאתרים האחרונים של שביל החירות – אנדרטת גבעת בנקר והספינה קונסטיטושן.

לכן אל תבהלו והמשיכו לעקוב אחר השביל. יש קטעים בגשר שהולכים ורואים ממש את הים מתחת לרגליכם, כך שאם יש להם פחד גבהים מומלץ לא להסתכל או לקחת מונית.

אנדרטת גבעת בנקר Bunker Hill

שדה הקרב הראשון של מלחמת השחרור שנערך ב-1775. הוקמה כאן אנדרטה מיוחדת המזכירה מאוד את האובליסק בוושינגטון די סי או את האובליסק בשדרת ה-9 ביולי בבואנוס איירס, למרות שמדובר על גרסא קטנה וצנועה יותר.

כאן המתמרדים נסוגו רק לאחר שנגמרה להם כל התחמושת. הרבה נוטים לחשוב שכאן מסתיים שביל החירות, אך יש לחזור על צעדכם וללכת אל כיוון הנמל בו נמצאת הספינה קונסטיטושן.

הספינה קונסטיטושן USS Constitiution

מסלול שביל החירות בעיר בוסטוןספינה שהושקה ב-1779 ונחשבת לספינה העתיקה ביותר בעולם ששרדה ועדיין נמצאת בשירות פעיל (היא יוצאת לים מדי פעם סביב העיר כדי לשמור על התואר).

היום הספינה נחשבת למונומנט היסטורי ולגאווה לאומית – היא השתתפה בלא פחות ב-81 קרבות וניצחה בכולם, כאשר עיקר פרסומה הגיעה לה ממלחמת 1812 בה היא גברה על אוניות מלחמה של הצי הבריטי והכניעה אותן, כך שהיא ווינרית של ממש.

כיום היא עוגנת במספנת הצי בנמל בוסטון באופן קבוע והיא פתוחה למבקרים – מומלץ מאוד מכיוון שמדובר בביקור אותנטי ומעניין, הכולל מפגש עם אנשי חיל הים של היום שעונים לשאלות ומסבירים על ההיסטוריה של האונייה.

תם ונשלם מסלול שביל החירות בעיר בוסטון!

כעת קחו לכם מונית למרכז העיר (אתם לא מצפים שנגיד לכם לחזור הכל בחזרה ברגל, כן?) ותיהנו ממסעדה מעולה (במדריך מסעדות מומלצות בבוסטון כבר ביקרתם?) או באטרקציות נוספות אם יש לכם כח.

הפייסטה שלכם בבוסטון מתחילה כאן!

אהבתם את הפוסט שלנו על אטרקציות ואתרי חובה בבוסטון ?

לעוד מדריכים מועילים על בוסטון היכנסו למדריך שלנו על בוסטון.

תנו לנו לתכנן לכם את הטיול!

בואו לחסוך זמן וכסף: מלאו את הפרטים הבאים, שלחו לנו את הטופס, ומתכנן טיולים יחזור אליכם עם הצעה משתלמת:

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה והמלצות ולהיחשף לעוד המון מדריכים, אטרקציות ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה

אתר טיולים ותיירות בחו"ל אשר מציע מגוון עצום של מדריכים בעברית ליעדים שונים ומגוונים בעולם תוך דגש על אתרי חובה, מסעדות, אטרקציות, פעילויות עם ילדים, מוזיאונים ועוד.

רוצים שנתכנן לכם את הטיול?
אהבתם? מוזמנים לשתף את המדריך:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עוד מדריכים שיעניינו אתכם:
מה דעתכם על הפוסט?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חכו, יש עוד!
מדריכים אחרונים שעלו באתר:
מלונות מומלצים בסן פרנסיסקו
מלונות מומלצים בסן פרנסיסקו

8 המלצות על מלונות מומלצים וטובים בסן פרנסיסקו אם הגעתם למדריך שלנו על מלונות מומלצים וטובים בסן פרנסיסקו – אנחנו כבר מקנאים בכם: כי זה

מלונות מומלצים וטובים בלוס אנג'לס
מלונות מומלצים וטובים בלוס אנג’לס

מלונות מומלצים וטובים בלוס אנג’לס – המדריך המלא אם אתם מתכננים טיול לעיר המלאכים, העיר שבה נמצאים כל הכוכבים – המדריך הבא על מלונות מומלצים

פז למשפחות עם ילדים
פז למשפחות עם ילדים

פז למשפחות עם ילדים – המדריך המלא למשפחה המטיילת כדי להרגיש כמו גיבורי האגדות של “סיפורי אלף לילה ולילה” לא צריך להפעיל את הדמיון: די

אטרקציות ואתרי חובה בפז
אטרקציות ואתרי חובה בפז

אטרקציות ואתרי חובה בפז שבמרוקו – המדריך המלא אף טיול במרוקו לא שלם ללא ביקור בפז, אחת הערים העתיקות במדינה המציעות מספר אטרקציות ואתרי חובה

error: השקענו המון בכתיבת התכנים, לכן נודה לכם אם לא תוציאו אותם מהאתר :)
בואו להמשיך את הפייסטה!

הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו ישירות למייל מבצעים, טיפים ומדריכים מושקעים על היעדים המובילים בעולם – לפני כולם!

הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" לקבלת טיפים, השראה, מידע והמלצות נוספות לטיולים בעולם + עוד המון הפתעות!
הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" לקבלת טיפים, השראה, מידע והמלצות לטיולים בעולם + עוד המון הפתעות-
רק לחברי הקבוצה!
דילוג לתוכן