fbpx
מוזיאונים מומלצים בבודפשט
תוכן עניינים

מוזיאונים מומלצים בבודפשט שאסור להחמיץ

מוזיאונים מומלצים בבודפשט לא חסר, כך שמי אוהב אמנות, תרבות, מוזיאונים ייחודיים או מוזיאונים שמתאימים גם לילדים עבור משפחות, הגעתם לעיר הנכונה באירופה!

אתר פייסטה אוסף לכם בנאמנות כמו תמיד את המוזיאונים שהכי כדאי לבקר בבודפשט ולהקדיש להם זמן במהלך הטיול שלכם בבירת הונגריה. לקרוא, לגזור ולשמור.

בית הטרור

בית הטרור הוא מוזיאון שהוקם בשנת 2002 לזכר קורבנות הטרור הנאצי והקומוניסטי כאחד.

זה לא סתם במקרה שבחרו להקים את המוזיאון דווקא במבנה הזה שנמצא בלב שדרת אנדראשיי הראשית של בודפשט. במקום שבו נמצא המוזיאון נכלאו, נחקרו, עונו ואף נרצחו בתקופת המשטר הנאצי והקומוניסטי הונגריים שהתנגדו למשטר או שנחשדו כמתנגדים.

תיירים רבים שומרים על העקרונות שלהם ולא מבקרים במוזיאון הזה בגלל העבר האנטישמי של הונגריה, ולא מוצאים לנכון לשלם כסף כדי “להזדהות” עם הקורבנות ההונגריים, אך מי שיכנס לכאן ימצא מוזיאון מעשיר, נחמד ומעניין.

אתר פייסטה ממליץ לכם לשים לב לקטע מהחומה של ברלין שנמצאת ממש בסמוך למוזיאון, אליה הגישה חופשית וחינמית.

המוזיאון הלאומי של הונגריה

זהו מוזיאון שמוקדש כולו לארכיאולוגיה ולהיסטוריה של הונגריה. יש בו תצוגות קבועות, תערוכות משתנות וגם ספרייה גדולה ומרשימה. למי שאוהב היסטוריה ורוצה ללמוד עוד על ההיסטוריה של הונגריה, מומלץ לבקר במוזיאון המרשים, שהפך לאייקון של העיר ולאחד מתוך כל רשימת מוזיאונים מומלצים בבודפשט.

ביטוח נסיעות

הגלריה הלאומית של הונגריה

מוזיאונים מומלצים בבודפשט
ארמון בודה, בה נמצאת הגלריה הלאומית של הונגריה.

הגלריה הלאומית היא בעצם מוזיאון שמוקדש כל כולו לאמנות הונגרית בלבד. הגלריה נמצאת בצד של בודה, בגבעת הטירה, ונמצאת בתוך ארמון בודה, כך שאין מצב שתפספסו את הגלריה שתעלו על הגבעה. מומלץ למי שאוהב אמנות ורוצה לצפות ביצירות אמנות מכל הזמנים, אך ששייכים רק לאמנים הונגריים.

המוזיאון לאמנות יפה

ממש כמו הגלריה הלאומית של הונגריה, המוזיאון הזה מציג אמנות וציורים יפהפיים מכל הזמנים ומכל הסוגים, אך להבדיל מהגלריה הלאומית כאן מוצגים יצירות אמנות של אמנים לא הונגריים. הגישה למוזיאון נוחה והוא נמצא ממש בכיכר גיבורים המפורסמת.

שימו לב – המוזיאון נסגר בפברואר 2015 לצורך שיפוצים והוא צפוי להיפתח לציבור במרץ 2018. עד אז, יצירות האמנות מאוכסנות בגלרייה הלאומית של הונגריה.

חסכו כסף וזמן – הזמינו כרטיסים לאטרקציות בבודפשט כאן:

המוזיאון ההונגרי להיסטוריה של הטבע

מה, חשבתם שלא יהיה פה מוזיאון להיסטוריה של הטבע? כעיר בירה מפותחת, תיירותית ואהובה, גם בודפשט מציעה מוזיאון טבע שיעניין כל משפחה עם ילדים, זוגות ובודדים.

בנוסף למוצגים, יש כאן המון פעילויות, חידות והפעלות לילדים. ואיך שלא – תערוכות על חיות, שלדים, אבנים ומאובנים, תערוכה של חיות ימיות ועוד.

הבית של הודיני

ביקור בבודפשט הוא הזדמנות נהדרת להיחשף לחייו של היהודי ההונגרי המפורסם, הארי הודיני, שנחשב לקוסם חלוץ ומוכשר, ושיש יגידו שאף “משוגע” ו”לא נורמלי”.

היותו של הודיני הונגרי והפרסום הרב שהוא צבר במשך שנות פעילותו בעולם כולו, הביא את בודפשט להקדיש לו מוזיאון שלם שכל כולו גן עדן עבור ילדים קטנים וצעירים שאוהבים קסמים ולצפות במופעי קסם מרהיבים.

זו גם ההזדמנות של המבוגרים לנוח קצת מהפעלת הילדים, לשבת בבית קפה שבמקום ולהתענג על כוס קפה חמה ונעימה.

חסכו כסף וזמן – הזמינו מלון בבודפשט כאן:Booking.com

בית החולים שבסלע

ממש כמו שמו, מדובר בבית חולים חירום שנמצא מתחת לגבעת בודה. הוא היה בית חולים סודי שנתן טיפול רפואי לאסירים פוליטיים ותושבים שנפצעו במהלך הפגנות נגד המשטר הקומוניסטי האלים בעיר.

גם בזמן המלחמה הקרה הבית חולים היה פעיל ואף נעשו שינויים כדי להתאים אותו כמקלט אטומי נגד מתקפה גרעינית.

ניתן לבקר במקום רק במסגרת סיור מאורגן. לא מומלץ לאנשים הסובלים מקלסטרופוביה. מי שכן ייכנס, יימצא מקום מדהים, ענק וממש עולם שלם מתחת לאדמה, שלא תמצאו באף מקום אחר בעולם.

מוזיאון פינבול

מוזיאון פינבול בבודפשט
מוזיאון פינבול בבודפשט

השם מוזיאון הוא די מטעה, מכיוון שהמוזיאון הזה הוא אמנם אוסף אדיר ומדהים של מכונות פינבול, אך הוא רחוק מלהיות עוד מוזיאון, ובטוח שלא עוד מוזיאון אולטימטיבי ברשימת מוזיאונים מומלצים בבודפשט.

המוזיאון מציע למבקרים שבו לקחת חלק פעיל במוצגים ולשחק במכונות כאילו אין מחר, ובעצם מחזיר את כל המבוגרים לילד הקטן שחבוי בהם ונשכח.

יש כאן מבחר עצום של מכונות פינבול מכל הזמנים וההיתרון הענק פה הוא שלא צריך לשלם על כל מכונה בנפרד, אלא הכל פרוש לפניכם בחינם לאחר ששילמתם על כרטיס כניסה. נחמד מאוד לשרוף כאן כמה שעות.

מוזיאון יהדות בודפשט

המוזיאון, הממוקם בבית הולדתו של הרצל, חוזה המדינה, הוא מוזיאון יהודי מרשים וגדול, אחד הגדולים ביותר ביבשת אירופה.

מי שרוצה ללמוד יותר לעומק על החיים של היהודים בהונגריה בכלל ובבודפשט בפרט או בעל שורשים הונגריים, ימצא את המוזיאון מעניין ומרתק.ממש מחוץ למוזיאון יש אנדרטה מרשימה של ערבה בוכייה לזכר הקורבנות היהודים הנרצחו בשואה.

המוזיאון נמצא ממש ליד בית הכנסת הגדול של בודפשט, הנחשב הגדול ביותר באירופה ולאחד מאתרי החובה של בודפשט, כך שכדאי לבקר באזור בלי שום קשר.

בית הזכוכית

בית פשוט, קטן וצנוע, ויש שיגידו אפילו “חור” בלב בודפשט, ברחוב ודאס 29. הוא נבנה ע”י משפחת וייס בתור משרד למפעל שלהם אשר ייצר זכוכית ובנייה.

בזמן מלחמת העולם השנייה ועם הטלת הגזרות הקשות על היהודים בבודפשט, המפעל נסגר, אך משפחת וייס לא הרימה ידיים ודאגה בשיתוף פעולה עם הדיפלומט השוויצרי קרל לוץ להפוך את הבית לנציגות שוויצרית שבעצם החביאה והצילה יהודים הונגריים רבים במהלך שואת יהודי הונגריה.

הבית נמצא בפינה נידחת ברחוב וקל לדלג עליו מבלי להבחין ולשים לב. יש שער ישן שצריך ללחוץ על הפעמון ולחכות שמישהו מבפנים יפתח אותו, מה שיכול לקחת כמה דקות. המקום עצמו קטנטן ויש בו היסטוריה, יש לבקש מבעלת המקום לנגן עבורכם את ה-DVD  בעברית שיסביר לכם על המקום. מומלץ למי שרוצה ללמוד עוד על יהודי הונגריה או למי שבעל שורשים הונגריים. יהודים רבים מגיעים לכאן כדי לראות היכן הוריהם היו בזמן השואה במסגרת טיול שורשים בהונגריה.

גלריית תמונות תלת מימד

גלריית התמונות המיוחדת הזו מציעה למבקרים שלהה חווית תלת מימד מיוחדת ומהנה. האובייקטים שבתוך התמונות בעצם “יוצאות” ממנה כך שאתם יכולים להשתלב בהם כאילו אתם משתפים פעולה עם הדמויות בתמונות. למשל, תוכלו להצטלם שאתם שודדים בנק, מנסים לסגור דלת על דינוזאור “שהתפרץ” לכם לבית, להשקיף על צוק או להצטלם כמלאך.

הצוות במקום מאוד ידידותי, הם יצלמו אתכם, יעזרו לכם ויגידו לכם כיצד להצטלם ותוכלו לבחור אילו תמונות להדפיס במקום, כשההדפסה כלולה במחיר הכניסה. מומלץ למשפחות עם ילדים או לאנשים שפשוט אוהבים להצטלם!

הפייסטה שלכם בבודפשט מתחילה כאן!

אהבתם את המאמר שלנו על מוזיאונים מומלצים בבודפשט?

לעוד כתבות על בודפשט היכנסו למדריך שלנו על בודפשט.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה והמלצות ולהיחשף לעוד המון מדריכים, אטרקציות ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה

אתר טיולים ותיירות בחו"ל אשר מציע מגוון עצום של מדריכים בעברית ליעדים שונים ומגוונים בעולם תוך דגש על אתרי חובה, מסעדות, אטרקציות, פעילויות עם ילדים, מוזיאונים ועוד.

רוצים שנתכנן לכם את הטיול?
אהבתם? מוזמנים לשתף את המדריך:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עוד מדריכים שיעניינו אתכם:
מה דעתכם על הפוסט?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חכו, יש עוד!
מדריכים אחרונים שעלו באתר:
מלונות מומלצים וטובים בטנריף
מלונות מומלצים וטובים בטנריף

מלונות מומלצים וטובים בטנריף בדגש על צפון ודרום האי אם אתם מתכננים טיול בטנריף, אתם בטח שמתם לב שבחירת מלון באי היא לא משימה קלה

מלונות מומלצים במרקש מרוקו
מלונות מומלצים במרקש מרוקו

מדריך מקיף על מלונות מומלצים במרקש מרוקו אם אתם מתכננים טיול עצמאי במרקש מרוקו, במדריך הבא תמצאו מגוון מלונות מומלצים בעיר שכדאי לכם להכיר: דאגנו

קדימה שופינג: קניות במרקש מרוקו
קדימה שופינג: קניות במרקש מרוקו

קדימה מדריך שופינג: מסע קניות במרקש מרוקו אוהבים קניות? שווקי רחוב? וחנויות מיוחדות לקנות בהן מזכרות? יאללה קדימה שופינג: הכנו לכם מדריך קניות במרקש מרוקו

מדריך למשפחות עם ילדים במרקש
מדריך למשפחות עם ילדים במרקש

מדריך למשפחות עם ילדים במרקש מרוקו אם אתם מתכננים טיול למשפחות עם ילדים במרקש – הכנו לכם מדריך מפורט בו תמצאו את כל האטרקציות והפעילויות

error: השקענו המון בכתיבת התכנים, לכן נודה לכם אם לא תוציאו אותם מהאתר :)
בואו להמשיך את הפייסטה!

הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו ישירות למייל מבצעים, טיפים ומדריכים מושקעים על היעדים המובילים בעולם – לפני כולם!

הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" ותקבלו המון טיפים, השראה, מידע והמלצות לטיולים בעולם + קישורים לסיורים וירטואלים ועוד הפתעות!
הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" ותקבלו טיפים, השראה, מידע והמלצות לטיולים בעולם + קישורים לסיורים וירטואלים ועוד המון הפתעות-
רק לחברי הקבוצה!
דילוג לתוכן