fbpxsrc="https://www.facebook.com/tr?id=2394706360782594&ev=PageView&noscript=1"
קרטרה אוסטרל: המדריך המלא לאטרקציות בקרטרה אוסטרל

תוכן עניינים

קרטרה אוסטרל: המדריך המלא לאטרקציות בקרטרה אוסטרל שאסור להחמיץ

קרטרה אוסטרל: המדריך המלא לאטרקציות בקרטרה אוסטרל מתמקד באחד הכבישים היותר יפים שמציעה יבשת דרום אמריקה למטיילים.

קרטרה אוסטרל Carretera Austral הוא הכינוי של דרך/כביש מס’ 7 בצ’ילה שאורכו 1,240 ק”מ מפוארטו מונט ועד ויה אוהיגינס.

הדרך נחשבת לאחת היפות בפטגוניה בפרט וביבשת בכלל בזכות העובדה שהיא עוברת דרך נוף בראשית של אגמים, פיורדים, קרחונים, תעלות מים, לגונות ועיירות קטנות ושקטות – אין פה ערים גדולות בכלל, ומה שנחשב פה “עיר גדולה” היא בעצם עיר קטנה למדי במונחים שלנו.

יש כמה דרכים לעשות את הקרטרה – יש כאלו שעושים זאת בטרמפים (בטוח מאוד לקחת טרמפים, אך בגלל שלפעמים נתקעים באמצע שום מקום, צריך מזל שמישהו יעצור לכם), יש כאלו שמשכירים רכב ויש כאלו שאף משכירים אופנוע.

רוב הדרך לא סלולה לכן רוב האנשים ממשיכים את הדרך במעבורות או עוקפים את הדרכים הלא סלולות דרך קפיצה לארגנטינה הצמודה ואז חוזרים חזרה לצ’ילה. עיקר האטרקציות הם בצ’ילה, ובהם נתמקד במדריך שלנו.

צא’יטן Chaitén

קרטרה אוסטרל: המדריך המלא לאטרקציות בקרטרה אוסטרלעיירה קטנה שנהרסה ב-2009 כתוצאה של התפרצות הר געש ועדיין מתאוששת ממנה.

האנשים הספיקו להינצל מההתפרצות כך האפר סתם את הנהר וגרם להצפה ענקית שעד היום ניתן לראות את ההשלכות שלה בעיירה, אשר מכוסה באפר ועדיין מלקקת את פצעיה.

רוב התיירים מגיעים לכאן כדי להתרשם ממה שעשה הר הגעש, שנקרא גם הוא צא’יטן כמו שם העיירה, והרבה מהם גם מטפסים עליו כדי להגיע לפסגתו. חשוב להתעדכן לפני העלייה להר געש – המסלול עצמו לא נחשב לקשה במיוחד.

רחצה במעיינות חמים

בין האטרקציות המובילות בקרטרה הוא רחצה במעיינות החמים שברחבי הדרך. לכן, אל תפספסו את המעיינות החמים בעיירה פויוהואפי Payuhuapi הציורית עם הפיורד המרשים או ב-LA JUNTA – אתם בכל מקרה תעברו במקומות האלו, אז למה לא להתפנק קצת בין הטרקים והטיולים הרבים?

הפארק הלאומי קאולט Parque Nacional Queulat

פארק יפה ואחד המפורסמים והידועים ביותר בכל הקרטרה, בזכות העובדה ששוכן בו הקרחון התלוי El Ventisquero Colgante, קרחון יפהפה שנקרא תלוי מכיוון שהוא נראה תלוי בין שני הרים ומתחתיו לגונה מיוחדת.

היער המכושף Bosque Encantado

אחד מהפארקים האהובים ביותר על ידי מטיילים בכלל ועל ידי ישראלים בכלל. תמיד רציתם לטייל ביער שנראה כאילו נלקח מהאגדות ולצלם תמונות שיגרמו למשפחה שלכם לחשוב שאתם באמת ביער מכושף? סימן שאתם חייבים להגיע לכאן.

שימו לב שהכניסה משולטת בשלט קטנטן ולא בולט לכן חשוב לפקוח עיניים כשאתם מתקרבים לפארק. המסלולים בו קלים ויכולים לקחת לכם חצי יום עד יום בלבד.

קויאיקה Coihaique

אין פה מי יודע מה לעשות, איך היא נחשבת לעיר הגדולה בקראטרה, ובעצם גם היחידה… לכן כדאי מאוד לעצור כאן בעיקר בשביל למשוך כסף, להצטייד באוכל, בציוד ולנוח.

בנוסף, ניתן לצאת מכאן לטיולים בשמורות קרובות ויפות שבכיף יכולים להוות טיול יומי כיפי ומעניין. בין השמורות ניתן למנות את שמורת קוייהקה Reserva Nacional Coyhaique ואתשמורת סימפסון Reserva Nacional Rio Simpson.

שמורת סרו קסטיו Reserva Nacional Cerro Castillo

שמורת הטבע הזו נקראת כך מכיוון שהיא מזכירה בצורה שלה טירה מרהיבה (וזה פירוש השם מספרדית, הר הטירה) ונחשבת לאחת השמורות המרהיבות במדינה ואתר חובה מובהק בקרטרה אוסטרל.

כאן תמצאו הכל, בדגש על הכל – לגונות, אגמים, נהרות, מפלים, יערות, קרחונים ועוד. מה שהופך את הטרק הזה לעוד יותר אהוב הוא שהוא ממש קל, למרות שהוא נחשב לארוך במיוחד ויכול לקחת כמה ימים, אבל גם מי שירצה לצאת לסיור יומי קצר ימצא כאן טרקים וסיורים קצרים יותר.

עם ההתקדמות בטרק הארוך, חשוב לדעת שיש ירידות לא קלות ואף מסוכנות ומגיע שלב שגם הסימונים נעלמים, לכן חשוב להצטייד במפה לפני היציאה לטרק ולעשות אותה עם עוד אנשים.

יוצאים לטרק מעיירה קטנה של כ-400 תושבים. כדאי להתרשם מתרבות הגאוצ’ו שנמצאת שם ואף להזמין סיור עם סוסים בטרק הר הטירה.

פוארטו ריו טרנקילו Puerto Rio Tranquilo

כפר קטן, אותנטי וייחודי אשר מהווה שער יציאה לכמה מהאטרקציות המובילות בקרטרה.

למשל, מכאן תוכלו לצאת למערות השיש Capilla De Marmol דרך שייט של שעה שיוצא מהעיירה כל יום – אחת מהאטרקציות האהובות על ידי מטיילים. כדאי להגיע עם מצלמות מוגנות ממים או עם מצלמות GoPro מכיוון שאתם מסתכנים בהרטבתם במהלך השייט – אך חובה לצלם כאן!

בנוסף, עוד אטרקציה חובה שיוצאים אליה דרך שביל מיוחד מפוארטו ריו טרנקילו היא קרחון אקספולרדורס Glaciar Exploradores. הקרחון עצמו לא מרשים במיוחד (לאלו מכם שכבר ראו קרחונים בטיול) אך ההליכה אליו מרשימה בהחלט. הכניסה לקרחון עולה כסף.

צ’ילה צ’יקו Chile Chico

עיירת הגבול צ’ילה צ’יקו ידועה בתור נקודת הכניסה לצ’ילה מארגנטינה בשביל להתחבר לקראטרה.

לוס אנטיגואס Los Antiguos

עיירת גבול נוספת הנמצאת קרוב לצ’ילה צ’יקו. יש כאן תחנת אוטובוסים שמקושרת ליעדים רבים בצ’ילה ובדרום ארגנטינה וקל להגיע מכאן לכל מקום שתרצו.

בנוסף, יש כאן חוף יפהפה של אגם מדהים ומקומות לינה רבים.

אגם חנרל קאררה Lago General Carrera

אגם חשוב, יפה, תיירותי ומרכזי ממש על גבול צ’ילה וארגנטינה, אשר נחשב לאחד מהאגמים הגדולים ב-2 המדינות ולאגם העמוק ביותר ביבשת.

האגם יושב על מספר יישובים קטנים, בין היתר בצד הצ’יליאני הוא נמצא ליד ריו טרנקילו וצ’ילה צ’יקו.

אם אתם בארגנטינה, דעו ששם הוא נקרא אגם בואנוס איירס ולא חנרל קאררה (בצ’ילה).

פוטאלפו Futaleufú

עיירה קטנה הנמצאת על יד נהר בעל אותו שם, וזה ה-מקום בקרטרה לעשות רפטינג, מהפעילויות האהובות בקרטרה.

אך עם זאת, חשוב לדעת שהנהר מאוד חזק לכן אם בחיים לא התנסתם ברפטינג, חשבו שנית. יש כאן עוד פעילויות כמו קיאקים, דייג, טיולי יום מסביב לעיירה, אגמים יפים ועוד.

פוארטו מונט Puerto Montt

העיר לא ידועה בתור עיר מעניינת, יפה או כזו ששווה לעצור בה, אך עם זאת היא צומת תחבורה ראשי וכדאי לעצור כאן אם אתם בדרך למקום מסוים, מכיוון שכאן יוצאים למגוון מקומות שווים במיוחד בקרטרה.
בין המקומות השווים שניתן להגיע מפוארטו מונט ניתן למנות את הפארק הלאומי הורנופירן Parque Nacional Hornopiren אליו ניתן להגיע מהעיירה הורנופירן, פארק פומאלין Parque Pumalin הנחשב לאחד האהובים בצ’ילה בזכות העובדה שהוא משלב טרקים, מעיינות חמים, הרי געש ונופים של פארק עוצר נשימה, האי טנגלו Isla Tenglo היפה שניתן להגיע אליו עם שייט וכמובן הפארק הלאומי לגונה סן רפאל Parque Nacional Laguna San Rafael שכמו שמו הוא פארק קרחוני שנחשב לאחד אתרי החובה בפטגוניה בו תמצאו קרחונים צפים ועוצרי נשימה שיגרמו לכם לחשוב שאתם באנטארקטיקה או באיסלנד לצד בעלי חיים (כולל פינגווינים!) ועוד.

הפייסטה שלכם בצ’ילה מתחילה כאן!

אהבתם את המאמר שלנו על קרטרה אוסטרל: המדריך המלא לאטרקציות בקרטרה אוסטרל ?

לעוד כתבות על צ’ילה היכנסו למדריך שלנו על צ’ילה.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

אודות כותבי המאמר:
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה

פורטל התיירות המוביל אשר מציע מגוון עצום של מדריכים בעברית למדריכים שונים ומגוונים בעולם תוך דגש על אתרי חובה, מסעדות, אטרקציות, פעילויות עם ילדים, מוזיאונים ועוד.

אהבתם? מוזמנים לשתף את המדריך:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עוד מדריכים שיעניינו אתכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חכו, יש עוד!
מדריכים אחרונים שעלו באתר:
מלונות מומלצים בזאגרב
מלונות מומלצים בזאגרב

מלונות מומלצים בזאגרב שיהפכו את החוויה בקרואטיה למושלמת אספנו לכם מספר המלצות על מלונות מומלצים בזאגרב בדגש על מחיר, מיקום, שירות ותמורה מלאה למחיר! מתחת

אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים
אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים

אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים – המדריך המלא טסים עם הילדים לקרואטיה? מעולה! כי אספנו לכם במדריך הבא, אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים, את כל

מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב
מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב

מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב בירת קרואטיה במדריך הבא אספנו לכם מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב שאף ביקור בבירת קרואטיה לא שלם בלעדיהם! לנוחיותכם צירפנו אפשרות לקנות

מלונות מומלצים בזאגרב
אטרקציות ואתרי חובה בזאגרב

אטרקציות ואתרי חובה בזאגרב – המדריך המלא לבירת קרואטיה קתדרלת זאגרב Zagreb Cathedral קתדרלה גותית יפהפיה הנחשבת לסמל של העיר זאגרב, בירת קרואטיה. אין מצב

הפייסטה שלכם בחו"ל

לחצו על היעד המועדף עליכם ותקבלו עשרות מדריכים מושקעים, מפורטים ואותנטיים שיהפכו לכם את הטיול לפייסטה אחת גדולה:

בואו להמשיך את הפייסטה!

הירשמו לניוזלטר התיירות שלנו ותקבלו ישירות למייל מבצעים, טיפים, המלצות ומדריכים מושקעים על היעדים המובילים בעולם לפני כולם!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו כדי להמשיך בפייסטה!
בואו לקבל טיפים והשראה לטיולים עתידיים, קישורים לסיורים וירטואליים מסביב לעולם ועוד המון הפתעות -
רק לחברי הקבוצה!
#קורונה

כן קורונה, לא קורונה – אנחנו ממשיכים לטייל בעולם!
אבל באופן וירטואלי כמובן…

הצטרפו אלינו לקבלת קישורים לסיורים וירטואלים בעולם, תכנון והשראה לטיולים עתידיים, דיונים על המתרחש בעולם ועוד המון הפתעות!