fbpx
מוזיאונים מומלצים בניו יורק
תוכן עניינים

מוזיאונים מומלצים בניו יורק שאסור לכם לפספס

מוזיאונים מומלצים בניו יורקמוזיאונים מומלצים בניו יורק הוא מדריך שכתבנו עבור כל מי שמתכנן טיול בניו יורק ורוצה לדעת באילו מוזיאונים הכי כדאי לבקר במהלך השהות שלכם בעיר.

בתור עיר ענקית ועצומה, אתם בטח מנחשים לעצמכם שגם המבחר של המוזיאונים בעיר הוא עצום ומגוון, לכן אל תצפו לראות אפילו חצי מהמוזיאונים בביקור שלכם בעיר, אלא נסו לבחור את המוזיאונים שהכי מדברים אליכם ונשמעים מעניינים לכם או לילדים שלכם אם אתם באים בתור משפחה (אל תפספסו גם את המדריך שלנו על ניו יורק עם ילדים על הדרך!)

במדריך ניסינו להביא לכם מבחר רחב ככל שאפשר על מוזיאונים שונים בעיר – החל ממוזיאוני אמנות, מוזיאונים מיוחדים כמו מוזיאון האופנה ומוזיאון ההגירה, מוזיאונים חשובים שנוגעים לכל אחד כמו המוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר ועוד. תעשו חיים!

מוזיאון המטרופוליטן לאמנות The Metropolitan Museum of Art

לא סתם אנחנו מתחילים את המדריך שלנו עם מוזיאון המטרופוליטן לאמנות, מכיוון שהוא נחשב לאחד המוזיאונים החשובים, המפורסמים והגדולים ביותר בעולם.

המוזיאון נמצא בצד המזרחי של הסנטרל פארק במרכז מנהטן, אך יש בו גם אגף נוסף בשם הקלויסטרס שנמצא בצפון מנהטן.

המוזיאון החשוב הזה נפתח בשנת 1872 ומוצגים בו יותר משני מיליון מוצגים מתחומי אמנות שונים כמו פיסול וציור אמריקאי, אירופאי, אסלאמי, יווני, רומי ועוד, אמנות קדומה של המזרח התיכון, כלי נשק, אמנות מיבשות שונות כמו אפריקה, אוקיאניה, אסיה ועוד, רישומים והדפסים, אמנות מצרית, ציור אירופאי, ספריות, כלי נגינה, אמנות מודרנית, אמנות מימי הביניים, תצלומים – ובקיצור, מה שלא תרצו.

מוזיאון לאמנות מודרנית מומה MoMA

אם אתם אוהבים אמנות מודרנית, זה המוזיאון שאתם צריכים להגיע אליו. מומה, או בשמו המלא המוזיאון לאמנות מודרנית (Museum of Modern Art) נמצא במנהטן ונחשב לאחד מהמוזיאונים הטובים והחשובים בניו יורק בפרט ובעולם כולו בכלל.

נמצאים כאן כמה מהציורים המפורסמים ביותר מעולם האמנות המודרנית שאין אדם שלא מכיר, גם אם אתם לא מומחים גדולים לאמנות, כמו “ליל כוכבים” של ואן גוך, “התמדתו של הזיכרון” של סלבדור דאלי, “חבצלות המים” של קלוד מונה, “הריקוד” של אנרי מאטיס ועוד.

בנוסף לציורים המוזיאון גם מציג המון צילומים מעניינים ויפים, ובהחלט כדאי להקדיש לו ביקור.

שימו לב – המוזיאון סגור עקב שיפוצים והוא ייפתח מחדש ב-21 באוקטובר 2019.

מוזיאון סולומון ר. גוגנהיים The Solomon R. Guggenheim Museum

מוזיאונים מומלצים בניו יורקמוזיאון נוסף לאמנות מודרנית שנמצא באפר איסט סייד, מנהטן. המוזיאון נוסד ע”י קרן סלומון ר. גוגנהיים ומכאן שמו.

המוזיאון הוא אחד המוזיאונים המפורסמים של ניו יורק והוא מציג בעיקר אמנות מודרנית מופשטת.

הוא ידוע גם בזכות הצורה המיוחדת של מבנה המוזיאון, אשר נחשב על ידי רבים כיצירת אמנות בפני עצמה, לכן גם אם אתם לא נכנסים פנימה – כדאי לפחות להגיע כדי להתרשם מהמראה של המבנה המעוגל והלבן.

המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע American Museum of Natural History

אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בניו יורק ובארה”ב. הוא נמצא ממש על שדרת סנטרל פארק וסט והוא מציג בעיקר פוחלצים של בעלי חיים מסביב לעולם בסביבתם הטבעית ובאוסף שלדי הדינוזאורים העצום הכולל סוגים שונים של דינוזאורים, כשהגדול והעצום ביותר הוא השלד הענקי של טיטנוזאור ענקי באורך 37 מטר.

בנוסף לבעלי חיים, יש במוזיאון גם אוסף אנתרופולוגי, אוסף יהלומים, דגם של לוויתן כחול ועוד.

האנדרטה הלאומית והמוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר National September 11 Memorial and Museum

אנדרטה ומוזיאון להנצחת הקורבנות שניספו בפיגועי 11 בספטמבר 2001 הנוראיים שהתרחשו בניו יורק אך גם בוושינגטון ובפנסילבניה.

במהלך הפיגועים ניספו 2,977 אנשים, ובאתר בו ניצבו בגאווה מגדלי התאומים בעבר, נמצאים כיום אנדרטה מצמררת ועוצרת נשימה לצד מוזיאון שכולם מוקדשים לזכר הקורבנות.

הפיגוע נחשב לפיגוע הכי חמור בהיסטוריה של האנושות, וביקור במקום הוא חובה לכל תייר שמבקר בניו יורק. כולם זוכרים בדיוק מה הם עשו ואיפה הם היו כשהפיגועים קרו, ולהיות במקום העוצמתי הזה, בו המקום קרה, זה רגע מצמרר במיוחד שעל כל תייר לחוות.

אל תפספסו על הדרך את מרכז הסחר העולמי החדש One World Trade Center, גורד שחקים שנבנה במתחם של מגדלי התאומים, בסמוך לחורבות שלו. הגובה שלו הוא 1,776 רגל, כשנת העצמאות של ארה”ב והוא נחשב לבניין הגבוה ביותר בכל ארה”ב.

מוזיאון וויטני לאמנות אמריקאית Whitney Museum of American Art

או בשמו המקוצר “הוויטני”, הוא מוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית עם אוסף המכיל יותר מ-12 אלף יצירות אמנות מודרנית הכוללים ציורים, צילומים ועוד.

מוזיאון העיר ניו יורק Museum of the City of New York

אם התאהבתם כמו כולם בעיר ואתם רוצים ללמוד עליה עוד, אל תפספסו את המוזיאון המקסים הזה המציג את ההיסטוריה של העיר מהיום בו נוסדה ונקראה ניו אמסטרדם ועד ימינו אנו.

יש כאן ציורים, תמונות ופריטים המתארים את התפתחות העיר לצד חפצים אותנטיים והיסטוריים הממחישים את חיי התושבים בה – מרהיטים ועד צעצועים.

מוזיאון מכון האופנה The Museum of FIT

מוזיאון מקסים וחינמי שכדאי לשלב אותו במהלך הביקור שלכם בעיר, על הדרך, מאטרקציה לאטרקציה או אחרי עצירה במסעדה קרובה.

יש כאן אוסף מגוון של תלבושות ותחפושות מכל העולם, מהמאה ה-19 ועד ימינו. תמיד יש כאן גם תערוכות מתחלפות ומעניינות ובהחלט נעים לנקות פה את העיניים במקום שמדגיש את הצד האפנתי של ניו יורק.Booking.com

מוזיאון גורדי השחקים Skyscraper Museum

אם אהבתם את המוזיאון על העיר ניו יורק ואתם גם רוצים ללמוד עוד על גורדי השחקים בעיר ועל גורדי שחקים מסביב לעולם, כדאי לכם לתת קפיצה גם למוזיאון הזה, הנחשב למוזיאון היחיד בעולם אשר מציג את ההתפתחות והבנייה של גורדי שחקים רבים ומפורסמים, בניו יורק ומחוץ לה.

בין היתר תוכלו למצוא כאן גם את המודל המקורי של מגדלי התאומים שבהחלט מעביר צמרמורת בגוף.

הנויה גאלרי ניו יורק New Gallery New York

מוזיאון-גלריה לאמנות המורכב מאוספי אמנות של סוחר האמנות סרג’ סברסקי והיזם-אספן האמנות רונלד לאודר. המוזיאון מתמקד בעיקר באמנות גרמנית ואוסטרית, אותם נהגו במיוחד לאסוף סברסקי ולאודר.

בין היתר תמצאו כאן יצירות אמנות ואמנות דקורטיבית מאוסטריה ומגרמניה, אך הציור שללא ספק מושך את כל תשומת הלב ומהווה סיבה לבקר כאן הוא ללא ספק הציור “האישה בזהב” (או בשמו השני והארוך – “דיוקנה הראשון של אדלה בלוך-באואר”) של גוסטב קלימט.

הציור מפורסם במיוחד בזכות הסרט “האישה בזהב” המספר את סיפורו האמיתי של הציור, אשר הוחרם על ידי הנאצים ממשפחה יהודית ולאחר מלחמת העולם השנייה עבר להיות מוצג במוזיאון לאמנות בוינה, כאשר הצאצאית היחידה של המשפחה היהודית מחליטה לתבוע את הציור בחזרה מאוסטריה.

מוזיאון ההגירה Ellis Island Immigration Museum

מוזיאון ייחודי ומעניין בנוף של ניו יורק, המספר את סיפור ההגירה והמהגרים בארה”ב. המוזיאן נמצא למעשה באליס איילנד Ellis Island, ובו נמצא הבניין שהפך להיות המבנה הראשון שראו כל המהגרים אשר היגרו לאמריקה.

כיום הבניין הזה, אשר הפך למעין דלת מעבר מהעולם הישן לעולם החדש, מספר את סיפורם של המהגרים וההגירה לארה”ב, ואף מאפשר לאנשים לחפש שמות של קרובי משפחה שהיגרו לארה”ב, לשמוע את סיפורם של המהגרים ועל תהליך ההגירה ועוד.

מוזיאון אינטרפיד Intrepid Sea-Air-Space Museum

מוזיאון הים האוויר והחלל אינטרפיד נחשב לאתר היסטורי ונמצא בו נושאת המטוסים המפורסמת “אינטרפיד” ששירתה במלחמת העולם השנייה.

אל תתנו למראה המדהים שלה להטעות אתכם – היא נפגעה רבות בזמן המלחמה ואפילו כמעט טבעה פעם אחת, אך כיום היא משופצת ולאות כבוד על עמידותה במלחמה החליטו להפוך את האתר בה היא נמצאת למוזיאון.

לצד נושאת המטוסים המפורסמת, תוכלו למצוא כאן מגוון תערוכות הכוללים מוצגים מעניינים שישמחו כל ילדים ומשפחה. למשל, יש כאן מטוס קונקורד בריטי (שנחשב לאחד מסמלי בריטניה), משחתת, צוללות ואפילו מטוס כפיר ישראלי!

הפייסטה שלכם בניו יורק מתחילה כאן!

אהבתם את הפוסט שלנו על מוזיאונים מומלצים בניו יורק ?

לעוד מדריכים מועילים על ניו יורק היכנסו למדריך שלנו על ניו יורק.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה והמלצות ולהיחשף לעוד המון מדריכים, אטרקציות ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

לעוד מדריכי תיירות ליעדים המובילים בעולם היכנסו לדף הבית של פייסטה טיולים בחו”ל.

פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה

אתר טיולים ותיירות בחו"ל אשר מציע מגוון עצום של מדריכים בעברית ליעדים שונים ומגוונים בעולם תוך דגש על אתרי חובה, מסעדות, אטרקציות, פעילויות עם ילדים, מוזיאונים ועוד.

רוצים שנתכנן לכם את הטיול?
אהבתם? מוזמנים לשתף את המדריך:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עוד מדריכים שיעניינו אתכם:
מה דעתכם על הפוסט?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חכו, יש עוד!
מדריכים אחרונים שעלו באתר:
מלונות מומלצים וטובים בטנריף
מלונות מומלצים וטובים בטנריף

מלונות מומלצים וטובים בטנריף בדגש על צפון ודרום האי אם אתם מתכננים טיול בטנריף, אתם בטח שמתם לב שבחירת מלון באי היא לא משימה קלה

מלונות מומלצים במרקש מרוקו
מלונות מומלצים במרקש מרוקו

מדריך מקיף על מלונות מומלצים במרקש מרוקו אם אתם מתכננים טיול עצמאי במרקש מרוקו, במדריך הבא תמצאו מגוון מלונות מומלצים בעיר שכדאי לכם להכיר: דאגנו

קדימה שופינג: קניות במרקש מרוקו
קדימה שופינג: קניות במרקש מרוקו

קדימה מדריך שופינג: מסע קניות במרקש מרוקו אוהבים קניות? שווקי רחוב? וחנויות מיוחדות לקנות בהן מזכרות? יאללה קדימה שופינג: הכנו לכם מדריך קניות במרקש מרוקו

מדריך למשפחות עם ילדים במרקש
מדריך למשפחות עם ילדים במרקש

מדריך למשפחות עם ילדים במרקש מרוקו אם אתם מתכננים טיול למשפחות עם ילדים במרקש – הכנו לכם מדריך מפורט בו תמצאו את כל האטרקציות והפעילויות

error: השקענו המון בכתיבת התכנים, לכן נודה לכם אם לא תוציאו אותם מהאתר :)
בואו להמשיך את הפייסטה!

הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו ישירות למייל מבצעים, טיפים ומדריכים מושקעים על היעדים המובילים בעולם – לפני כולם!

הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" ותקבלו המון טיפים, השראה, מידע והמלצות לטיולים בעולם + קישורים לסיורים וירטואלים ועוד הפתעות!
הפייסטה ממשיכה בפייסבוק!
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו "חולים על חו"ל" ותקבלו טיפים, השראה, מידע והמלצות לטיולים בעולם + קישורים לסיורים וירטואלים ועוד המון הפתעות-
רק לחברי הקבוצה!
דילוג לתוכן