fbpxsrc="https://www.facebook.com/tr?id=2394706360782594&ev=PageView&noscript=1"
מוזיאונים מומלצים באמסטרדם

תוכן עניינים

מוזיאונים מומלצים באמסטרדם – מהקלאסיים ועד הכי הזויים

מוזיאונים מומלצים באמסטרדם הוא מדריך לכל מי שמעוניין לבקר באחד (או בכמה) מהמוזיאונים הרבים, המרשימים והחשובים שיש באמסטרדם, שהם אתרי חובה בעיר.

נדמה שלאמסטרדם יש מוזיאון לכל אחד, כך שאם אתם אוהבים אמנות קלאסית בטוח תאהבו את רייקסמוזיאום או מוזיאון ואן גוך החשובים, אם אתם בקטע של אמנות מודרנית אתם תחגגו בסטיידלק, אם אתם אוהבים לשתות אתם בטח תאהבו את חווית היינקן, אם אתם רוצים להתחבר ליהדות אתם תתחברו למוזיאון היהדות ומוזיאון התנ”ך ואם אתם מחפשים מוזיאונים הזויים אתם חייבים לבקר במוזיאון החשיש, המריחואנה והקנאביס או במוזיאון הסקס.

מוזיאונים קלאסיים באמסטרדם

רייקסמוזיאום Rijksmuseum

מוזיאונים מומלצים באמסטרדם
הרייקסמוזיאום בכיכר המוזיאונים

הוא המוזיאון הלאומי של הולנד שנמצא במוזאומפליין (כיכר המוזיאונים) ונחשב לאחד המוזיאונים החשובים בעולם.

אם אתם אוהבים אמנות ויש לכם זמן רק למוזיאון אחד – ללא ספק המוזיאון הזה, שהוא ביתם של “משמר הלילה” של רמברנדט. “מוזגת החלב” של יוהנס ורמיר ועוד, הוא בגדר חובה!!!

מוזיאון ואן גוך Van Gogh Museum

כמו שמו, מוקדש לצייר ההולנדי האהוב שנחשב לאחד המפורסמים בעולם ומתגאה באוסף הגדול ביותר של יצירותיו.

הביקור במוזיאון מרגש במיוחד לאור העובדה שהצייר לעולם לא זכה להצלחה בחייו ומכר רק ציור אחד בודד בחייו וכל החיים בעצם חי חיי עוני קשים במיוחד, בהם התאשפז ועף חתך חלק מהאוזן שלו, ולבסוף התאבד.

בין עבודותיו הרבים תמצאו כאן ציורים מפורסמים של האמן כמו אוכלי תפוחי האדמה, חדר שינה בארל, ציורי החמניות ועוד.

חסכו כסף וזמן – הזמינו כרטיסים מוזלים לאטרקציות באמסטרדם כאן:


מוזיאון סטיידלק אמסטרדם Stedelijk Museum Amsterdam

גם הוא בכיכר המוזיאונים כמו מוזיאון ואך גוך ומוזיאון רייקסמוזיאום, הוא מוזיאון לאמנות מודרנית אשר נחשב בגדר חובה לאוהבי סגנון האמנות הזה.

גם כאן תמצאו ציורים של ואן גוך לצד אמני אמנות מודרנית נוספים כמו וסילי קנדינסקי, מארק שאגאל, אנרי מאטיס ועוד.


חווית היינקן Heineken Experience

הוא מוזיאון שמוקדש להיסטוריה ותהליך הייצור, השיווק וההכנה של המותג והבירה היינקן, בבניין ששימש במקור בתור מבשלת הבירה והיה למבשלה הראשונה של החברה ההולנדית המפורסמת שמוכרת כיום בכל העולם.

מומלץ לאוהבי הבירה בפרט ולמי שמתעניין בתהליך ייצור הבירה בכלל.


המוזיאון הימי Nederlands Scheepvaartmuseum 

שהיה בעבר המחסנים של הצי ההולנדי, הפך כיום למוזיאון שמציג את ההיסטוריה הימית של הצי ההולנדי בפרט ושל הסחר הימי ההולנדי בכלל.

כמו כל מוזיאון ימי תמצאו כאן דגמני ספינות (שהמפורסמת ביותר היא ספינת אמסטרדם), כלי נשק, אוסף מפות ועוד.

חסכו כסף וזמן – הזמינו מלון באמסטרדם כאן:Booking.com


המוזיאון הטרופי Tropenmuseum 

הוא מהמוזיאונים הגדולים בהולנד העוסק באנתרופולוגיה (חקר האדם) באזורים טרופיים כמו דרום אמריקה (בפרט סורינאם והאנטילים ההולנדים), פפואה גינאה החדשה, אפריקה ועוד ומכיל חפצים מרתקים ומעניינים.


ארמיטאז’ אמסטרדם Hermitage Amsterdam

הוא בעצם סניף של מוזיאון הארמיטאז’ הראשי והמפורסם הממוקם בסנקט פטרבורג שברוסיה, הנחשב לאחד ממוזיאוני האמנות החשובים בעולם.

אם לא יצא לכם לבקר במוזיאון המקורי, כאן תוכלו לקבל הצצה קטנה אך מעניינת למוזיאון שמציג יצירות אמנות יפהפיות ומרשימות.


המוזיאון להיסטוריה של אמסטרדם Amsterdams Historisch Museum 

מציג את כל ההיסטוריה של העיר המרתקת מיום הקמתה ועד ימינו אנו. ביקור במוזיאון הוא כמו חוויה אחורה בזמן בזכות הריהוט ההיסטורי, דגמי העיר, התצלומים הישנים והציורים שמתארים את תחילת העיר.

זהו מקום נהדר אף להצטלם בו כמו למשל בבית קפה ישן ששוחזר ומעניק את האווירה של פעם ועד מכונית משנות ה-60 שתגרום לכם לחשוב שחזרתם לתקופת הביטלס.


מוזיאון בית רמברנדט Museum het Rembrandthuis

הוא מוזיאון במבנה בו התגורר הצייר ההולנדי רמברנדט ואן רייך משנת 1639 ועד 1656. המוזיאון מנציח את חייו ואת עבודתו המדהימה ומכיל בעיקר את רוב הרישומים של הצייר המהולל.

המוזיאון הצנוע ממש “גירד” את המוצגים שמוצגים בו וקיבל תרומות מגופים ואישים שונים כולל תרומה של מוזיאון רייקסמוזיאום ואיורים של אנשים “קרובים” לצייר כמו של אמו או של תלמידו.


מוזיאון וילט הולטהאוסן Museum Willet-Holthuysen 

הוא מוזיאון שנמצא בבית תעלות הנראה רגיל למדי כלפי חוץ והרבה אנשים חולפים על פניו מבלי לדעת שמתקיים בו מוזיאון מעניין למדי.

המוזיאון בעצם מציג בית בורגני לתפארת מהמאה ה-18, כזה שאופייני לבתי סוחרים בהולנד של אותם שנים. מי שאוהב לחזור בזמן, להרגיש שהוא במאה ה-18 או פשוט רוצה להציץ לתוך בית תעלות רנדומלי, זה המקום!


מוזיאון אלארד פירסון Allard Pierson Museum

השייך לאוניברסיטת אמסטרדם הוא מוזיאון לארכאולוגיה אשר מציג יצירות אמנות וכלים שונים מתרבויות עתיקות כמו מצרים, יוון, רומא ועוד. ראוי לציון האגף המצרי בו תוכלו לראות מומיות. מוזיאון חובה עבור מי שאהב את מוזיאון פרגמון באי המוזיאונים בברלין.

מוזיאונים הקשורים ליהדות ולשואה באמסטרדם

בית אנה פרנק Anne Frank Huis

 מוקדש לזכרה של אנה פרנק היהודייה, אשר הסתתרה כאן יחד עם משפחתה בחלק האחורי של הבניין במלחמת העולם השנייה, עד שהוסגרו לידי הנאצים ושם מצאו את מותם במחנות הריכוז.

רק אבא של אנה פרנק, אוטו פרנק, שרד את השואה וחזר לבית כדי לגלות שאנה ניהלה בכל ימי המחבוא יומן אישי. הוא פורסם לאחר המלחמה כדי להנציח את השואה ולתת פן אישי וכואב על ילדי השואה.

המוזיאון הוא אחד מהמבוקרים בעיר והוא בגדר חובה לא רק ליהודים וישראלים אלא לכל מי שרואה עצמו אדם. יש לקנות כרטיסים מראש כדי לחסוך את התורים הארוכים!


מוזיאון התנ”ך Bijbels Museum 

מציג אוסף עצום ויפהפה של ספרי תנ”ך כולל התנ”ך הראשון שהודפס בהולנד (משנת 1477!) לצד מוצגים ארכאולוגיים ממצרים העתיקה, דגמים של מקדש שלמה, מקדש הורדוס ואפילו גן מוזיאון בו תמצאו את הצמחים שמוזכרים בתנ”ך.


המוזיאון להיסטוריה יהודית Joods Historisch Museum 

מציג כמו שמו את ההיסטוריה של יהדות הולנד בפרט ואת היהדות בעולם באופן כללי.

בין המוצגים ישנים כלי קודש, יודאיקה ויצירות אמנות ותערוכות מתחלפות ואולם בית כנסת גדול שם מוגת ההיסטוריה של יהודי הולנד. כל המוצגים כאן קשורים ליהדות וראוי לצייר את הציורים של האמן היהודי אדוארד פרנקפורט שציורים רבים שלו מאפיינים את חיי היהודים.


מוזיאון המחתרת ההולנדית Verzeetsmuseum 

מוקדש למחתרת של העם ההולנדי בזמן מלחמת העולם השנייה, על קורותיה, על הפעילויות שלה, הגורמים להקמתה ועוד. המוזיאון מספק צד אחר, וטוב, של עם במלחמת העולם השנייה שלא הסכים ליישר קו עם הנאצים ופעל להילחם בהם.

מוזיאונים שונים

גם מאדאם טוסו יש כאן. כיכר דאםמאדם טוסו Madame Tussauds 

הוא מוזיאון שעווה מפורסם ואהוב של הרשת מאדאם טוסו, שהסניף הראשי שלה נמצאת בלונדון ולה סניפים רבים בכל העולם.

כאן תוכלו “לפגוש” ולראות מקרוב אנשים מפורסמים כמו סלבריטאים, שחקנים, זמרים, פוליטיקאים, ספורטאים ועוד. כמובן שבסניף ההולנדי של הרשת תראו בובות שעווה שלא תמצאו במקומות אחרים כמו אנה פרנק, ואן גוך, בית המלוכה ההולנדי ועוד.


מוזיאון החשיש, המריחואנה והקנאביס Hash Marihuana & Hemp Museum

 ממוקם, איך לא, ברובע דה ואלן, הידוע לכולנו בתור רובע החלונות האדומים של אמסטרדם. כאן תלמדו על השימושים השונים בקנאביס לאורך ההיסטוריה ואף שימושיו לרפואה ותרומתו לתרבות. המוזיאון כל כך מצליח ואהוב, שהוא פתח גם סניף בברצלונה. לא לסטלנים בלבד (או שכן?)


מוזיאון הסקס Sex Museum

הוא מוזיאון הסקס הראשון בעולם. למרות שאנחנו נגד מוזיאוני “מלכודות תיירים” מסוג זה, המוזיאון הזה, שהכניסה אליו היא לגיל 16 ומעלה בלבד, מציג דווקא מוצגים מעניינים של פסלים, ציורים, מכשירים ומוצרים שכל כולם קשורים, כמובן, לסקס.

הפייסטה שלכם באמסטרדם מתחילה כאן!

אהבתם את המדריך שלנו על מוזיאונים מומלצים באמסטרדם ?

לעוד מדריכים מועילים היכנסו למדריך שלנו על אמסטרדם.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

המשיכו לעקוב אחרי המדריכים, הטיפים וההמלצות שלנו על חו”ל ועשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו !

בואו לשתף חוויות מטיולים, לשאול שאלות, לקבל השראה ולהיחשף לעוד המון מדריכים ויעדים בקבוצת הפייסבוק שלנו.

אודות כותבי המאמר:
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה
פייסטה! כי חופשה היא סיבה למסיבה

פורטל התיירות המוביל אשר מציע מגוון עצום של מדריכים בעברית למדריכים שונים ומגוונים בעולם תוך דגש על אתרי חובה, מסעדות, אטרקציות, פעילויות עם ילדים, מוזיאונים ועוד.

אהבתם? מוזמנים לשתף את המדריך:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עוד מדריכים שיעניינו אתכם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חכו, יש עוד!
מדריכים אחרונים שעלו באתר:
מלונות מומלצים בזאגרב
מלונות מומלצים בזאגרב

מלונות מומלצים בזאגרב שיהפכו את החוויה בקרואטיה למושלמת אספנו לכם מספר המלצות על מלונות מומלצים בזאגרב בדגש על מחיר, מיקום, שירות ותמורה מלאה למחיר! מתחת

אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים
אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים

אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים – המדריך המלא טסים עם הילדים לקרואטיה? מעולה! כי אספנו לכם במדריך הבא, אטרקציות בזאגרב למשפחות עם ילדים, את כל

מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב
מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב

מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב בירת קרואטיה במדריך הבא אספנו לכם מוזיאונים מומלצים ומיוחדים בזאגרב שאף ביקור בבירת קרואטיה לא שלם בלעדיהם! לנוחיותכם צירפנו אפשרות לקנות

מלונות מומלצים בזאגרב
אטרקציות ואתרי חובה בזאגרב

אטרקציות ואתרי חובה בזאגרב – המדריך המלא לבירת קרואטיה קתדרלת זאגרב Zagreb Cathedral קתדרלה גותית יפהפיה הנחשבת לסמל של העיר זאגרב, בירת קרואטיה. אין מצב

הפייסטה שלכם בחו"ל

לחצו על היעד המועדף עליכם ותקבלו עשרות מדריכים מושקעים, מפורטים ואותנטיים שיהפכו לכם את הטיול לפייסטה אחת גדולה:

בואו להמשיך את הפייסטה!

הירשמו לניוזלטר התיירות שלנו ותקבלו ישירות למייל מבצעים, טיפים, המלצות ומדריכים מושקעים על היעדים המובילים בעולם לפני כולם!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו כדי להמשיך בפייסטה!
בואו לקבל טיפים והשראה לטיולים עתידיים, קישורים לסיורים וירטואליים מסביב לעולם ועוד המון הפתעות -
רק לחברי הקבוצה!
#קורונה

כן קורונה, לא קורונה – אנחנו ממשיכים לטייל בעולם!
אבל באופן וירטואלי כמובן…

הצטרפו אלינו לקבלת קישורים לסיורים וירטואלים בעולם, תכנון והשראה לטיולים עתידיים, דיונים על המתרחש בעולם ועוד המון הפתעות!